AROMĀTISKi

ārīgi
Šeit svarīgi atcerēties, ka katra eļļa ir atšķirīga un dažas ir ļoti stipras un ir noteikti jāatšķaida ar bāzes eļļu (piemēram, frakcionēto kokosriekstu eļļu).
Ādas jutība un atšķaidīšanas veidi:
Iekšķīgi
Aromātiskā lietošana
Smaržas sajūta ir instruments, kas var izraisīt spēcīgas fizioloģiskas, garīgas un emocionālas atbildes. Ēteriskās eļļas ātri absorbējas smaržu receptoros, kam ir tieša saikne ar limbisko sistēmu, izmantojot ožas nervu. Limbiskā sistēma ir daļa no smadzenēm, kas atbalsta dažādas funkcijas, tostarp smaržu, emocijas, uzvedību un atmiņu. Šā iemesla dēļ ēteriskajām eļļām ir īpaši spēcīga iedarbība, izmantojot aromātiskās vielas.
Dažas ēteriskās eļļas rada paaugstinošu vai uzmundrinošu iedarbību, bet citas ir nomierinošas. Difūzija ir viena no vienkāršākajām ēterisko eļļu izmantošanas metodēm. Difuzori, kas izmanto aukstu gaisu vai ūdeni, ir ideāli. Tomēr, izmantojot ēteriskās eļļas aromātiski, nav nepieciešamas īpašas izkliedēšanas ierīces.
Jūs varat sasniegt tādus pašus ieguvumus veselības jomā, vienkārši ievietojot dažus pilienus ēteriskās eļļas jūsu plaukstā, kas pēc tam dziļi ieelpo ap degunu.
Ārīgā lietošana
Ārīgā lietošana ir ļoti efektīva metode ēterisko eļļu lietošanai. Tā kā ēteriskajām eļļām ir zema molekulu masa un tās ir lipīdu šķīstošas, tās viegli iekļūst ādā. Pēc uzsūkšanās tās paliek zonā, kur tika uzklātas, lai sniegtu labumu veselībai.
Lai gan ēteriskās eļļas ir viegli uzsūcas, ir daudz veidu, kā uzlabot to absorbciju. Viens veids ir viegli pamasējot vietu, kur uzklājāt eļļu. Tas paātrinās asins plūsmu šajā ķermeņa daļā un palīdzēs novadīt eļļu ātrāk pa visu ķermeni. Otrs veids ir izmantojot nesēj-eļļu, kas palielina eļļu absorbciju, it īpaši sausā ādā, jo tas palīdz mitrināt ādu un eļļa iztvaiko ievērojami lēnāk.
Lai samazinātu ādas jutības rašanās iespējamību, jo īpaši attiecībā uz jaunu vai jutīgu ādu, ieteicams izmantot nesēj-eļļu (piemēram, frakcionētu kokosriekstu eļļu), lai atšķaidītu spēcīgākas eļļas vai mēģinot eļļu pirmo reizi. Ieteicamā atšķaidīšanas devas attiecība parasti ir viens piliens ēteriskās eļļas uz trim pilieniem nesēj-eļļas.
Vienmēr ieteicams lietot vairākas mazas devas visas dienas garumā, nevis vienu lielu devu. Sāciet ar mazāko iespējamo devu (1–2 pilieni). Ārīgās lietošanas deva var tikt atkārtota ik pēc 4–6 stundām pēc vajadzības. Tā kā katrs indivīds ir unikāls, deva katram indivīdam atšķirsies atkarībā no auguma, svara, vecuma un vispārējā veselības stāvokļa.
Populārākās zonas, kurās var ārīgi lietot ēteriskās eļļas:
- Kakls
- Piere un deniņi
- Krūtis un vēders
- Rokas, kājas, pēdu apakšējā daļa
Iekšķīgā lietošana
Dažām ēteriskajām eļļām ir bagāta kulinārijas vēsture un tās var izmantot kā uztura bagātinātājus. Kad jūs cepot auzu cepumus, pievienojiet tam kanēli, kad pievienojat piparmētru lapiņu savai tējas krūzei vai svaigu bazilika lapu savam spageti, Jūs jau lietojat aromātisko ēterisko eļļu savienojumus.
Koncentrētā veidā ēteriskās eļļas var izmantot kā uztura bagātinātājus mērķtiecīgākiem un spēcīgākiem veselības ieguvumiem. Iekšējā lietošana ir ļoti droša un efektīva metode mūsu ķermeņa sarežģīto fizioloģisko procesu dēļ.
Norijot, ēteriskās eļļas iekļūst tieši asins plūsmā caur kuņģa zarnu traktu, no kurienes tās tiek aiztransportētas pārējās ķermeņa daļās.
Ēterisko eļļu sastāvs ir ļoti sarežģīts. Katrai sastāvdaļai ir unikāls bioķīmisko īpašību kopums, kas dažādos veidos reaģē šūnās un orgānos. Lai gan šie darbības mehānismi nav pilnībā saprotami, pozitīvie gala rezultāti ir pierādīti. Tomēr ķermenis ir aprīkots tā, lai tiktu galā ar atbilstošu ēterisko eļļu devām.
Lai izvairītos no toksicitātes, stingri jāievēro pareiza dozēšana atbilstoši marķēšanas ieteikumiem un citām profesionālām vadlīnijām.
Lejupielādēt savu e-grāmatas "Ēteriskās eļļas iesācējiem" eksemplāru bez maksas šeit:
https://aromterapija.lv/eBook1
Mājas lapā eterisko-ellu-pasaule.mozello.lv sniegtajai informācijai ir tikai informatīvs raksturs un tas attiecas tikai uz tīrām, terapeitiskas klases ēteriskajām eļļām. Informācija mājas lapā neaizstāj ārsta vai speciālista konsultāciju un nav domāta, lai pašrocīgi noteiktu diagnozi un aizstātu uzsākto ārstēšanos. Mājas lapas autori neuzņemas atbildību, ja, lietojot ēteriskās eļļas, netiek panākts vēlamais rezultāts. Šeit atrodamā informācija nav aicinājums patstāvīgi veikt simptomu un slimību noteikšanu un ārstēšanu. Par savu veselību vienmēr konsultējieties ar ārstu, kuram Jūs uzticaties!